10روش برای افزایش ترافیک وبسایت

  • admin
  • اسفند 14, 1397
  • بدون دیدگاه
افزایش بازدید
افزایش بازدید

اهمیت ترافیک وبسایت

ترافیک وبسایت هم شاخص مهمی برای رشد تجارت شماست و هم در پیشبرد این رشد نقش اصلی را دارد. ترافیک وبسایت در موارد زیر به شما کمک می کند.

  • اینکه بازاریابی شما چگونه کار می کند.
  • بینشی از مخاطبان خود بدست بیاورید تا بتوانید با آن تصمیم گیری کنید.
  • سئوی خود را بهتر کنید.
  • مخاطب بیشترو در نهایت مشتری بیشتر داشته باشید.

چگونه ترافیک وبسایت بیشتری داشته باشید

درجهان 1.24 میلیارد وبسایت وجود دارد. پس رقابت سختی وجود دارد. ولی توجه داشته باشید که لازم نیست همه مخاطبان را جذب کنید. هدف شما باید این باشد که مخاطبان هدفی که تعیین کرده اید، از سایت شما بازدید کنند. در زیر چند روش ساده برای افزایش ترافیک وبسایت را بررسی می کنیم.

1- ایجاد سئوی مناسب

تاکتیک های زیادی است که شما میتوانید در صفحات وبسایتتان قرار دهید تا بازدید کنندگان خود را افزایش دهید. که شامل تولید محتوای مناسب در هر صفحه و استفاده از متا توضیحات در آن صفحه می باشد. توضیحات در زیر لینک سایت شما در نتایج موتور های جستجو قرار می گیرد. اینکه در صفحه شما چه چیزی وجود دارد که در نتایج جستجو قرار گرفته، باعث میشود مخاطبان روی لینک شما کلیک کنند.

2- ایجاد لیست های کسب و کار

راه دیگر افزایش ترافیک وبسایت ایجاد لیست ها و پروفایل در سایت های دیگر است. در بیشتر این سایت ها شما میتوانید لینک وبسایت خود را در پروفایل خود قرار دهید. و با بروز کردن این لینک ها باعث افزایش ترافیک وبسایت خود شوید.

3- پست کردن مطالب در صفحات اجتماعی

از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ پست ها و مطالب مفید خود استفاده کنید. از این راه می توانید مخاطبان این صفحات اجتماعی را جذب کنید. و همچنین کاربران مطالب شما را به اشتراک خواهند گذاشت. و با این کار بازدید از سایت شما بیشتر خواهد شد. گذاشتن هشتگ در مطالب، مخاطبانی که در صفحات اجتماعی مطالب مختلف جستجو میکنند را با مطالب شما مواجه خواهد کرد. و شما با اینکار محتوای خود را تبلیغ کرده اید.

4- از لندینگ پیج استفاده کنید

برای پیشنهاداتی که ارائه می کنید صفحات فرود مناسبی ایجاد کنید. برای مثال اگر کاربر کد تخفیف دارد یا قرار است چیزی را دانلود کند میبایست در لدینگ پیج مناسبی قرار گیرد. صفحات فرود باعث افزایش ترافیک سایت شما میشوند و علاوه بر آن، این صفحات جایی هستند که مخاطبان شما را رو به جلو حرکت می دهند.

5- از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید

با توجه به اینکه بیشتر جستجو ها با کلمات کلیدی کوتاه انجام میشود سخت تر خواهد بود که با استفاده از این کلمات بتوانید رنک خود را بالا ببرید. از سوی دیگر هدف قرار دادن کلمات کلیدی بلند شانس شما را برای گرفتن رنکینگ بهتر و حتی در صفحه اول قرار گرفتن بیشتر میکند. و رنکینگ بالاتر یعنی ترافیک بیشتر. علاوه برآن در موتور های جستجویی که قابلیت تبدیل صدا-به-متن را دارند کاربران از کلمات خاص تری استفاده میکنند.

6- ایمیل مارکتینگ را شروع کنید

ارسال خبرنامه و پیشنهاد های تبلیغاتی راه مهمی برای برقراری ارتباط با مخاطب است. و باعث افزایش ترافیک سایت شما میشود. اطلاعات مفید در ایمیل ها قرار دهید. و با لینک گذاری مناسب مخاطب را به لندینگ پیج هدفگذاری شده بفرستید. فقط مواظب باشید که مشتریان را با ایمیل های زیاد بمباران نکنید. تا مشتریان شما را در لیست اسپم هایشان قرار ندهند.

این نکته را در نظر داشته باشید. که با سابجکت جذابی که در ایمیل قرار می دهید مشتریان ایمیل شما را بازخواهند کرد. و الا اگر ایمیل را باز نکنند تاثیرمثبتی در ترافیک وبسایت شما به وجود نخواهد آمد.

7-تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین شاید ساده ترین و پایه ای ترین راه برای افزایش ترافیک وبسایت شما باشد. شبکه های اجتماعی، جستجوی پولی و تبلیغات گرافیکی عالی ترین راه ها برای روش ppc هستند تا بتوانید ترافیک وبسایت خود را افزایش دهید.

8- سایت ها یا بلاگ های مهمان

پست ها و مطالب خود را با دیگر سایت ها به اشتراک بگذارید زیرا آنها مخاطبانی را دارند که میتوانند ترافیک سایت شما افزایش دهند. اینکار حتی میتواند تنوع مخاطبان سایت شما را افزایش دهد.

بیزینس های مکمل کار خود را بشناسید و مطالب خود را با آنها به اشتراک بگذارید. اگر شما بتوانید مطالب مناسبی را تولید کنید میتوانید مخاطبان بلاگ های دیگر را نیز جذب وبسایت خود کنید.

9- مشارکت آنلاین داشته باشید

در وبسایت ها و گروه هایی که مربوط به کار شما است فعال باشید. در بلاگ هایی که مربوط به کار شماست نظر بگذارید، در بحث ها مشارکت کنید و به سوالات مردم جواب دهید. هرچه با مخاطبان خود بیشتر ارتباط برقرار کنید بیشتر در معرض دید هستید. اگر پروفایل شما حاوی لینکی از وبسایت شما باشد باعث میشود افرادی که به شما اعتماد کرده اند به وبسایت شما سر بزنند. فقط مطمئن باشید که ارتباط درستی را با افراد مختلف برقرار کرده اید.

از گذاشتن لینک سایت خود به صورت مستقیم در کامنت ها اجتناب کنید زیرا هم برای موتور های جستجو نتایج عکس دارد و هم اعتماد افراد را از دست می دهید.

10- از آنالیز های خود درس بگیرید

لینک های خود را در کمپین های بازاریابی ردیابی کنید و نتایج آن را تجزیه و تحلیل کنید. این کار شما را قادر میسازد تا تشخیص دهید که کدام یک از آنها به شما کمک کرده اند و کدام نیاز به بهبود دارد.

موارد بالا تنها بخشی از روش هایی هستند که شما می توانید برای افزایش ترافیک وبسیات خوداستفاده کنید. افزایش ترافیک سایت یک شبه اتفاق نمی افتد. نیاز به سختی و تلاش دارد. دانستن آنچه باید درقدم اول انجام و دهید. و ترکیبی از کمپین های دیجیتال مارکتینگ به شما کمک میکند. که به مرور پیشرفت را در کار خود مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code